Претходна
novastar-vx4-full-hd-led-display-video-controller-box

Кутија за видео контролер со приказ на Новастар vx4 full HD

$ 1,490.00
Следно

Видео процесор VDWALL LVP615 HD, Основен модел на серија LVP615

$ 524.00
lvp615s led video processor (3)
china novastar novapro hd video processor controller (5)

Кина novastar novapro hd видео процесор контролер

$ 3,326.00

Кина novastar novapro hd видео процесор контролер

$ 3,326.00

china novastar novapro hd video processor controller

Побрзај! Флеш-продажбата завршува наскоро!
00
ДЕНОВИ
00
ЧАСА
00
ПОМИНИ
00
SECS

Опис

Спецификација на контролорот за видео процесор NOVASTAR NovaPro HD:

1) Тип на производ: Видео процесор
2) Зумирање: Поддршка
3) Поврзување: Поддршка
4) Слика на слика: Две извори на видео
5) Специјални ефекти при префрлување на изворот на видео:поддршка
6) GenLock:Поддршка
7) Корисникот го дефинира EDID: Поддршка
8) Резолуција на излез: 19201200,2048 × 1152,2560 × 960 фунти(ширина и висина можат да бидат специјално дефинирани од клиентите)
9) Интерфејс за внесување видео: HDMI,ДВИ,СДИ,ДП,VGA,CVBS
10) Излезен интерфејс: Четири пристап до Интернет, четири интерфејси со влакна, еден ДВИ, еден интерфејс за следење на HDMI

Индекс на излез
Пристаниште износ Спецификација на резолуција
Излез за влез на DVI (DVILOOP 1 Во согласност со влезот на DVI

Поддршка на обемот на HDCP

ДВИ 2 1280×1024/60Hz 1440×900/60Hz
1680×1050/60Hz 1600×1200/60Hz
1600× 1200 / 60Hz - Намалено
1920×1080/60Hz/50Hz 2560×816/60Hz
2048×640/60Hz 1920×1200/60Hz
2304×1152/60Hz 2048×1152/60Hz
1024×1280/60Hz 1536×1536/60Hz
Резолуција за излез дефинирана од корисникот (оптимизација на опсегот)
Хоризонтална резолуција: максимум 3840 пиксели
Вертикална резолуција: максимум 1920 пиксели
HDMI 1
SDI input looping out (SDILOOP) 1 480јас, 576јас, 720стр, 1080i / p (3G SDI
Спецификација на комплетна машина
Влезна моќност 100250 AC VAC,50/60Hz,0.65А.
Севкупна потрошувачка на енергија 30В.
Работна температура -20~ 60
Тежина 6Килограм

Карактеристики на контролорот за видео-процесор NOVASTAR NovaPro HD на Кина:

1) NOVASTAR NovaPro HD е професионален LED процесор за дисплеј. Покрај функцијата за контрола на дисплејот, се одликува и со моќен фронт
крајна обработка, така што надворешниот скалар повеќе не е потребен. Со интегрирани професионални интерфејси, NovaPro HD ги исполнува барањата на
радиодифузна индустрија, во квалитетот на сликата и во контролата.

2)Влезовите на NOVASTAR NovaPro HD вклучуваат CVBS, VGA, СДИ, ДВИ, HDMI и ДП. Тие поддржуваат резолуција на влез до 1080p @ 60Hz.
Највисок пикселен часовник е 165MHz. Пропусен опсег на ширина е до 4 GBit. Напредно од-
усвоена е технологијата за прилагодлива обработка на преплетување, така што сликите се јасни и фини. И со HDMI, длабочината на сивата скала
може да биде до 12 бита.

3) Секој влез може целосно да се конфигурира со контраст, осветленост, нијанса, сатурација, и добивка на RGB. Влезовите може да се намалат нагоре или надолу за да се вклопат
резолуцијата на LED дисплејот.

4) Компјутерски софтвер за системска конфигурација не е потребен. Системот може да се конфигурира со користење на едно тркало и едно копче. ]Сè може да се направи само со прсти.

5)Тоа е она што го нарековме Touch Track! Можете исто така да го конфигурирате системот со прелистувачи. Ова ви дава можност да користите далечински компјутер
(Виндоус или Мек или Линукс), подлога или дури паметен телефон за да ја направите конфигурацијата. Прегледите во реално време помагаат при поставување на системот и го потврдуваат статусот на изворот.

6) NOVASTAR NovaPro HD видео процесор има интерфејс DMX512 и GenLock. Професионалната контрола и синхронизацијата се подготвени.
Излезите од оптички влакна овозможуваат пренос на податоци со доверливо растојание.

7) NOVASTAR NovaPro HD video processor is the flagship product of our new generation controllers, моќен во обработката,
професионалец во контролата, and friendly in userinterface. Having a display to work has never been as easier and more enjoyable as with NovaPro HD.

china novastar novapro hd video processor controller (7)

Бренд

Новастар

Дополнителни информации

Тежина 12.5 килограм

Осврти

Сè уште нема прегледи.

Биди прв што ќе прегледа „Кина novastar novapro hd видео процесор контролер”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се обележани *

Едношалтерско решение за ЛЕР видео wallидни контролери и додатоци, од предводена видео процесор ,картички на испраќачот, примање картички за напојување и LED модули.

Претплатете се

Претплатете се на нашиот најнов билтен за технолошки екран со дисплеј и добијте бонуси за следното купување

    Авторски права © 2020 | Сите права се задржани !

    Купувачка кошничка

    0

    Нема производи во кошничката.

    × Whatsapp