0
Претходна
G-енергија LED серија JPS JPS200PV5.0A3 ја прикажува моќноста

G-енергија JPS-серија JPS200PV5.0A3 LED панел за напојување

$ 83.00
Следно

Енергија на LED дисплејот Серија HSN-300 серија Meanwell за изнајмен LED панел

$ 48.00
Серијата HSN-300-5B серија Meanwell HSN-300 ја прикажува моќноста
LED серијалот Meanwell HSN-300 HSN-300-5A ја прикажува моќноста

Напојувачки дисплеј LED дисплеј Серија Meanwell HSN-300 серија HSN-300-5A

$ 48.00

Напојувачки дисплеј LED дисплеј Серија Meanwell HSN-300 серија HSN-300-5A

$ 48.00

Meanwell купи додатоци за екрани со дисплеј од врвен водечки производител на видео wallидови во Кина по добри цени Напојување за напојување,

Побрзај! Флеш-продажбата завршува наскоро!
00
ДЕНОВИ
00
ЧАСА
00
ПОМИНИ
00
SECS
средно напојување

Опис

LED серијата LED MeanSell HSN-300 го прикажува напојувањето

Серијата MEANWELL HSN-300 е напојување со единечен излез со напојување од 300W. Серијата има ултра низок профил (31мм висина) и тенок дизајн (81mm ширина), правејќи го напојувањето идеално за апликации на табли со знаци. Два влезни модели се достапни, 90~ 132VAC и 180 ~ 264VAC. Излезниот напон обезбедува 4.2V или 5V, дозволувајќи им на серијата HSN-300 да се користи и со старата и со новата генерација на IC-двигатели на таблата со знаци. Уредите работат на -20ºC до + 70ºC со бесплатно ладење со конвекција на воздухот. Апликациите вклучуваат LED и електронска сигнализација во затворени простории и на отворено, LED знаци за движење, и ЛЕР ТВ wallsидови.

 • 31мм ултра низок профил, тенок дизајн
 • Опсег на влез: А-тип, 90~ 132VAC; Б-тип, 1804 264VAC
 • Номинална излезна моќност до 300W (250W за влезни модели од 90 ~ 132VAC)
 • Висока работна ефикасност до 86%
 • Дизајн без навивачи, ладење со спроводливост преку долната плоча (минимална големина 450 x 450 x 3 мм)
 • -20ºC ~+70ºC работна температура (HSN-300 мора да биде цврсто поставен на алуминиумска плоча или модул на орманот на таблата со знаци)
 • Ниска струја на истекување <1mA
 • Заштита: краток спој / преоптоварување / преку напон / над температурата
 • Конформална обвивка на ПХБ
 • LED индикатор за вклучување
 • Одобрување: UL60950-1
 • Димензија (LxWxH): 210x 81x 31 мм
LED серијата Meanwell HSN-300 прикажува механичка спецификација за напојувањеMeanwell HSN-300 Series HSN-300-5 LED Displays Power Supply

Meanwell HSN-300 серија LED прикажува блок дијаграм за напојувањеMeanwell HSN-300 Series HSN-300-5 LED Displays Power Supply
Инсталација на напојување со LED дисплеи од серијата Meanwell HSN-300Meanwell HSN-300 Series HSN-300-5 LED Displays Power Supply
Meanwell HSN-300 серија LED дисплеи Спецификација за напојување

Meanwell HSN-300 Series HSN-300-5 LED Displays Power Supply

Дополнителни информации

Тежина 0.8 килограм

Осврти

Сè уште нема прегледи.

Биди прв што ќе прегледа „Напојувачки дисплеј LED дисплеј Серија Meanwell HSN-300 серија HSN-300-5A”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се обележани *

Бренд

Meanwell

средно напојување

Едношалтерско решение за ЛЕР видео wallидни контролери и додатоци, од предводена видео процесор ,картички на испраќачот, примање картички за напојување и LED модули.

Претплатете се

Претплатете се на нашиот најнов билтен за технолошки екран со дисплеј и добијте бонуси за следното купување

  Авторски права © 2020 | Сите права се задржани !

  0
   0
   Вашата кошничка
   Вашата количка е празнаВрати се во продавница