Претходна
Новастар N9 LED wallиден прекинувач за видео HDMI (4)

Кина novastar novapro hd видео процесор контролер

$ 6,890.00
Следно

Кутија за видео контролер со приказ на Новастар vx4 full HD

$ 1,490.00
novastar-vx4-full-hd-led-display-video-controller-box
novastar vx2 led screen video play control box

Кутија за контрола на видео-репродукција на екранот предводена од Novastar vx2

$ 1,036.00

Кутија за контрола на видео-репродукција на екранот предводена од Novastar vx2

$ 1,036.00

This product has been веќе не е во производство and our recommended alternatives are as follows:Новастар VX4S

Побрзај! Флеш-продажбата завршува наскоро!
00
ДЕНОВИ
00
ЧАСА
00
ПОМИНИ
00
SECS

Опис

 

Карактеристики на контролната кутија за видео репродукција на видео-екран Novastar VX2:

1. Влезовите на Novastar VX2 вклучуваат CVBS * 2, VGA * 3, DVI * 1, HDMI * 1 ,ДП * 1. Тие поддржуваат влезна резолуција до 1920 * 1200 @ 60Hz; влезните слики на VX2 можат да се зумираат од точка до точка во согласност со резолуцијата на екранот;

2. Обезбедете непречен брз прекинувач и fade-in / fade-out ефект за да ја зајакнете и прикажете демонстрацијата на сликата на професионален квалитет;

3. Локацијата и големината на PIP можат да се прилагодат,што може да се контролира по своја волја;

4. Го усвојува моторот Нова Г4; екранот е стабилен и трепери без линии за скенирање; сликите се извонредни и имаат добро чувство за длабочина;

5. Може да спроведе калибрација на балансот на белата боја и мапирање на опсегот на бои засновани на различни карактеристики на LED диоди што ги користат екраните за да се обезбеди репродукција на вистински бои;

6. HDMI / надворешен аудио влез;

7. 10бит / 8 бит извор на видео HD;

8. Капацитет на товарење:1.3 милиони пиксели;

9. Ја поддржува технологијата за корекција точка-по-точка на новата генерација на Нова; корекцијата е брза и ефикасна;

10. Компјутерски софтвер за системска конфигурација не е потребен. Системот може да се конфигурира со користење на едно копче и едно копче. Сè може да се направи само со прсти. Тоа е она што го нарековме Touch Track!

11. Донесува иновативна архитектура за да се спроведе паметна конфигурација; дебагирањето на екранот може да се заврши во рок од 30 секунди; во голема мера го скрати времето на подготовка на сцената;

12. Интуитивен интерфејс за ЛЦД-дисплеј и навестување за светло на копчето ја поедноставуваат контролата на системот.

Бренд

Новастар

Дополнителни информации

Тежина 9.09 килограм

Осврти

Сè уште нема прегледи.

Биди прв што ќе прегледа „Кутија за контрола на видео-репродукција на екранот предводена од Novastar vx2”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се обележани *

Едношалтерско решение за ЛЕР видео wallидни контролери и додатоци, од предводена видео процесор ,картички на испраќачот, примање картички за напојување и LED модули.

Претплатете се

Претплатете се на нашиот најнов билтен за технолошки екран со дисплеј и добијте бонуси за следното купување

    Авторски права © 2020 | Сите права се задржани !

    Купувачка кошничка

    0

    Нема производи во кошничката.

    × Whatsapp