0
Претходна
LED серијата Meanwell HSN-200 HSN-200-5A ја прикажува моќноста

Напојување со LEDид со LED дисплеј Серија Meanwell HSN-200 Series HSN-200-5A

$ 40.00
Следно

Серија UHP-350-5 серија на Meanwell UHP-350-5 прикажува напојување

$ 65.00
LED сериите Meanwell UHP-350 UHP-350-5 ја прикажуваат моќноста
LED серијалот Meanwell HSN-200 HSN-200-5B ја прикажува моќноста

Внатрешен отворен LED дисплеј Серија Meanwell HSN-200 Серија Напојување

$ 40.00

Внатрешен отворен LED дисплеј Серија Meanwell HSN-200 Серија Напојување

$ 40.00

Внатрешен отворен LED дисплеј Серија Meanwell HSN-200 Серија Напојување, купете дополнителна опрема за екран со дисплеј од врвен производител на видео wallидови во Кина по добри цени

Побрзај! Флеш-продажбата завршува наскоро!
00
ДЕНОВИ
00
ЧАСА
00
ПОМИНИ
00
SECS
средно напојување

Опис

LED серијата LED MeanSell HSN-200 прикажува напојување

Снабдување со електрична енергија MEANWELL HSN-200 е напорно напојување со тенок знак со ултра профил, со моќност до 200W. HSN-200 има два вида со различен опсег на влез: A-Type прифаќа 90 ~ 132VAC и B-Type прифаќа 180 ~ 264VAC. Излезната страна обезбедува 4.2VDC и 5VDC, правејќи HSN-200 да работи и со старите и со новите генерации на IC-возачи на табли со знаци, значително подигнување на флексибилноста на дизајнот на системот. Оваа серија вклучува дизајн без PFC, постигнување висока ефикасност до 88% со ниска цена, и перформансите на системот се подобрени за да можат да се исполнат заштеда на енергија и намалување на трошоците за електрична енергија.

 • 31мм ултра низок профил, тенок дизајн
 • Опсег на влез: А-тип, 90~ 132VAC; Б-тип, 1804 264VAC
 • Номинална моќност до 200W (150W за влезни модели од 90 ~ 132VAC)
 • Висока работна ефикасност до 88%
 • Дизајн без навивачи, ладење со спроводливост преку долната плоча (минимална големина 450 x 450 x 3 мм)
 • -25° C ~ + 70 ° C работна температура
  (HSN-200 мора да биде цврсто поставен на алуминиумска плоча или модул на орманот на табли со знаци)
 • Ниска струја на истекување <1mA
 • Заштита: краток спој / преоптоварување / преку напон / над температурата
 • Димензија (LxWxH): 210x 62x 31 мм
LED серијата Meanwell HSN-200 прикажува механичка спецификација за напојување
напојување hsn-200-5b-t1

Дополнителни информации

Тежина 0.6 килограм

Осврти

Сè уште нема прегледи.

Биди прв што ќе прегледа „Внатрешен отворен LED дисплеј Серија Meanwell HSN-200 Серија Напојување”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се обележани *

Бренд

Meanwell

средно напојување

Едношалтерско решение за ЛЕР видео wallидни контролери и додатоци, од предводена видео процесор ,картички на испраќачот, примање картички за напојување и LED модули.

Претплатете се

Претплатете се на нашиот најнов билтен за технолошки екран со дисплеј и добијте бонуси за следното купување

  Авторски права © 2020 | Сите права се задржани !

  0
   0
   Вашата кошничка
   Вашата количка е празнаВрати се во продавница