0
Претходна
LED серијалот Meanwell HSN-200 HSN-200-5B ја прикажува моќноста

Внатрешен отворен LED дисплеј Серија Meanwell HSN-200 Серија Напојување

$ 40.00
Следно

Напојување на кабинетот со LED дисплеј Серија Meanwell UHP-200A Серија UHP-200A-5

$ 45.00
LED серијата UEHP-200A серија Meanwell ја прикажува моќноста
LED сериите Meanwell UHP-350 UHP-350-5 ја прикажуваат моќноста

Серија UHP-350-5 серија на Meanwell UHP-350-5 прикажува напојување

$ 65.00

Серија UHP-350-5 серија на Meanwell UHP-350-5 прикажува напојување

$ 65.00

Серија UHP-350-5 серија на Meanwell UHP-350-5 прикажува напојување, купете дополнителна опрема за екран со дисплеј од врвен производител на видео wallидови во Кина по добри цени

Побрзај! Флеш-продажбата завршува наскоро!
00
ДЕНОВИ
00
ЧАСА
00
ПОМИНИ
00
SECS
Категорија: Ознака:
средно напојување

Опис

LED серијата LED Meanwell UHP-350 го прикажува напојувањето

Серијата UHP-350 е напонско напојување со еден излез со тенок тип 350W и дизајн со низок профил од 31 mm. Усвојување на целиот влез 90 input 264VAC влез, целата серија обезбедува излезна напонска линија од 3,3V,4.2В., 5В., 12В., 15В., 24В., 36V и 48V. Покрај високата ефикасност до 94%, дека целата серија работи од -30 ° C ~ 70 ° C под конвекција на воздух без вентилатор. UHP-350 ги има комплетните функции за заштита и 5G антивибрациска способност Тој е усогласен со меѓународната безбедност;регулативи како што се TUV EN60950-1, EN60335-1, UL60950-1 и GB4943. Серијата UHP-350 служи како решение за напојување со високи перформанси за разни индустриски апликации.

 • Тенок низок профил (31мм)
 • Дизајн без навивачи,350W конвекција
 • Издржете 300VAC влез на пренапон за 5 секунди
 • Вградена активна PFC функција
 • 150% способност за врвно оптоварување(100Госпоѓица)
 • -30~ + 70 ° C работна температура
 • Заштита: Краток спој / Преоптоварување / Над напон / Над температурата
 • Активен сигнал на ДК ОК и вишок функција(опција)
 • Работна надморска височина до 5000 метар (Белешка.5)
 • LED индикатор за вклучување
 • 3 години гаранција
LED серијата LED Meanwell UHP-350 прикажува механичка спецификација за напојување
UHP-350-5-T1 напојување со предводен ledид

 

Дополнителни информации

Тежина 1.2 килограм

Осврти

Сè уште нема прегледи.

Биди прв што ќе прегледа „Серија UHP-350-5 серија на Meanwell UHP-350-5 прикажува напојување”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се обележани *

Бренд

Meanwell

средно напојување

Едношалтерско решение за ЛЕР видео wallидни контролери и додатоци, од предводена видео процесор ,картички на испраќачот, примање картички за напојување и LED модули.

Претплатете се

Претплатете се на нашиот најнов билтен за технолошки екран со дисплеј и добијте бонуси за следното купување

  Авторски права © 2020 | Сите права се задржани !

  0
   0
   Вашата кошничка
   Вашата количка е празнаВрати се во продавница