0
Претходна
LED сериите Meanwell UHP-350 UHP-350-5 ја прикажуваат моќноста

Серија UHP-350-5 серија на Meanwell UHP-350-5 прикажува напојување

$ 65.00
Следно

Напојување за рекламирање на LED дисплеј Серија RSW-200 Series RSP-200

$ 49.00
LED диодата Meanwell RSP-200 серија RSP-200-5 ја прикажува моќноста
LED серијата UEHP-200A серија Meanwell ја прикажува моќноста

Напојување на кабинетот со LED дисплеј Серија Meanwell UHP-200A Серија UHP-200A-5

$ 45.00

Напојување на кабинетот со LED дисплеј Серија Meanwell UHP-200A Серија UHP-200A-5

$ 45.00

Напојување на кабинетот со LED дисплеј Серија Meanwell UHP-200A Серија UHP-200A-5, купете дополнителна опрема за екран со дисплеј од врвен производител на видео wallидови во Кина по добри цени

Побрзај! Флеш-продажбата завршува наскоро!
00
ДЕНОВИ
00
ЧАСА
00
ПОМИНИ
00
SECS
средно напојување

Опис

LED серијата LED Meanwell UHP-200A го прикажува напојувањето

СРЕНО ДОБРО UHP-200A снабдувач на напојување се затворен тип, низок профил, и универзални напојувања за влез наизменична струја со висока ефикасност. Дизајнот со тенка ширина од 26 mm и тенка ширина од 55 mm може лесно да го намали дизајнот на орманот и да ја поедностави инсталацијата. Овие напојувања имаат вградена активна корекција на факторот на моќност (PFC) функција и вентилатор помалку дизајн погоден за внатрешна употреба. Серијата UHP-200A усвојува нова топологија за дизајнирање на кола за да ги подобри перформансите на целиот систем преку постигнување висока ефикасност на конверзијата и заштеда на енергија. Овие напојувања нудат мала струја на истекување и обезбедуваат заштита од краток спој, преоптоварување, преку напон, и над температурата. Напојувањето UHP-200A е достапно во 4.2V, 4.5В., и опции за излезен напон од 5V. Соодветните апликации вклучуваат LED и електронска сигнализација во затворено / надворешно, Буква со ЛЕР-канал, LED знаци за движење, и ЛЕР ТВ wallsидови.

 • Висока работна ефикасност до 88%
 • Универзален влез на наизменична струја (1004 264VAC) опсег
 • Вграден активен PFC
 • Дизајн без навивачи
 • -30~ 50 ℃ работен температурен опсег
 • Ниска струја на истекување
 • Издржете 300VAC влез на пренапон за 5 секунди
 • Индикатор за вклучување на ЛЕР.
 • Краток спој, преоптоварување, преку напон, и над заштитни температури
 • УЛ, КУЛ, ТУВ, CCC, ЦБ, и одобренија за СЕ
LED серијата LED Meanwell UHP-200A прикажува механичка спецификација за напојување

Дополнителни информации

Тежина 0.6 килограм

Осврти

Сè уште нема прегледи.

Биди прв што ќе прегледа „Напојување на кабинетот со LED дисплеј Серија Meanwell UHP-200A Серија UHP-200A-5”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се обележани *

Бренд

Meanwell

средно напојување

Едношалтерско решение за ЛЕР видео wallидни контролери и додатоци, од предводена видео процесор ,картички на испраќачот, примање картички за напојување и LED модули.

Претплатете се

Претплатете се на нашиот најнов билтен за технолошки екран со дисплеј и добијте бонуси за следното купување

  Авторски права © 2020 | Сите права се задржани !

  0
   0
   Вашата кошничка
   Вашата количка е празнаВрати се во продавница