0
Претходна
LED серијата UEHP-200A серија Meanwell ја прикажува моќноста

Напојување на кабинетот со LED дисплеј Серија Meanwell UHP-200A Серија UHP-200A-5

$ 45.00
Следно

Напојување со LEDиден дисплеј со LED дисплеј Серија Meanwell HSP-300

$ 53.00
LED диодата Серија Meanwell HSP-300 HSP-300-5 ја прикажува моќноста
LED диодата Meanwell RSP-200 серија RSP-200-5 ја прикажува моќноста

Напојување за рекламирање на LED дисплеј Серија RSW-200 Series RSP-200

$ 49.00

Напојување за рекламирање на LED дисплеј Серија RSW-200 Series RSP-200

$ 49.00

Напојување за рекламирање на LED дисплеј Серија RSW-200 Series RSP-200, купете дополнителна опрема за екран со дисплеј од врвен производител на видео wallидови во Кина по добри цени

Побрзај! Флеш-продажбата завршува наскоро!
00
ДЕНОВИ
00
ЧАСА
00
ПОМИНИ
00
SECS
средно напојување

Опис

LED серијата RSP-200 Series RSP-200 го прикажува напојувањето

Серијата RSP опфаќа широка употреба со висина од 30мм. Универзален опсег на влез на напон, Функција на PFC. Излезен напон: 4.2V / 5V. RSP-200 ја усвојува новата топологија за дизајнирање на колото за да ја постигне целта за висока ефикасност на конверзија, така што перформансите на целиот систем се зголемуваат, така, енергијата може да се заштеди и електричниот трошок на тој начин да се намали. Соодветни апликации вклучуваат LED и електронска сигнализација во затворен и отворен простор, LED знаци за движење, и ЛЕР ТВ wallsидови.

Универзален влез на наизменична струја / Целосен опсег
 • Вградена активна PFC функција, ПФ>0.95
 • Висока ефикасност до 90%
 • Заштита: Краток спој / Преоптоварување / Над напон / Над температурата
 • Присилно ладење на воздухот со вграден DC вентилатор со функција за контрола на брзината на вентилаторот
 • 1У низок профил 30мм
 • Факултативни модели на конформално обложување (RSP-200- CC)
 • LED индикатор за вклучување
 • 2 години гаранција

Дополнителни информации

Тежина 0.6 килограм

Осврти

Сè уште нема прегледи.

Биди прв што ќе прегледа „Напојување за рекламирање на LED дисплеј Серија RSW-200 Series RSP-200”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се обележани *

Бренд

Meanwell

средно напојување

Едношалтерско решение за ЛЕР видео wallидни контролери и додатоци, од предводена видео процесор ,картички на испраќачот, примање картички за напојување и LED модули.

Претплатете се

Претплатете се на нашиот најнов билтен за технолошки екран со дисплеј и добијте бонуси за следното купување

  Авторски права © 2020 | Сите права се задржани !

  0
   0
   Вашата кошничка
   Вашата количка е празнаВрати се во продавница