0
Претходна
LED диодата Meanwell RSP-200 серија RSP-200-5 ја прикажува моќноста

Напојување за рекламирање на LED дисплеј Серија RSW-200 Series RSP-200

$ 49.00
Следно

Напојување на екранот за LED дисплеј Серија Meanwell HSP-200 HSP-200-5

$ 29.80
LED серијалот Meanwell HSP-200 HSP-200-5 го прикажува напојувањето
LED диодата Серија Meanwell HSP-300 HSP-300-5 ја прикажува моќноста

Напојување со LEDиден дисплеј со LED дисплеј Серија Meanwell HSP-300

$ 53.00

Напојување со LEDиден дисплеј со LED дисплеј Серија Meanwell HSP-300

$ 53.00

Напојување со LEDиден дисплеј со LED дисплеј Серија Meanwell HSP-300,купете дополнителна опрема за екран со дисплеј од врвен производител на видео wallидови во Кина по добри цени

Побрзај! Флеш-продажбата завршува наскоро!
00
ДЕНОВИ
00
ЧАСА
00
ПОМИНИ
00
SECS
средно напојување

Опис

LED серијалот Meanwell HSP-300 HSP-300-5 го прикажува напојувањето

СМЕТНО ДОБРО HSP-300 Серија за напојување е затворен тип AC-DC напојување, 300W модел со висока ефикасност и низок напон на излез. Оваа серија нуди 5VDC модели кои можат директно да се применуваат на новата генерација на нисконапонски тип на возачи. Дизајнот со ултра низок профил од 31 mm и тенка ширина од 62 mm може лесно да ги намали трошоците за дизајн на орманот, како и проредот за инсталација. HSP-300 ја усвојува новата топологија на дизајнирање на кола за да ја постигне целта за висока ефикасност на конверзија, така што перформансите на целиот систем се зголемуваат, така, енергијата може да се заштеди и електричниот трошок на тој начин да се намали. Соодветни апликации вклучуваат LED и електронска сигнализација во затворен и отворен простор, LED знаци за движење, и ЛЕР ТВ wallsидови.

 • Универзален влез на наизменична струја / Целосен опсег
 • Издржете 300VAC влез на пренапон за 5 секунди
 • Вградена активна PFC функција
 • Ниска струја на истекување<1mA
 • Заштита: Краток спој / Преоптоварување / Над напон / Над температурата
 • Ладење со бесплатна конвекција на воздухот
 • Низок профил:31мм
 • Конформално обложено
 • LED индикатор за вклучување
 • Погоден за апликации со подвижни знаци со висока ефикасност
 • 3 години гаранција
 • моќност на дисплејот предводена од hsp300-t1

LED серијата LED серија на Meanwell прикажува механичка спецификација за напојување
Meanwell HSP-300 серија LED прикажува блок дијаграм за напојување

моќност на дисплејот предводена

Дополнителни информации

Тежина 0.8 килограм

Осврти

Сè уште нема прегледи.

Биди прв што ќе прегледа „Напојување со LEDиден дисплеј со LED дисплеј Серија Meanwell HSP-300”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се обележани *

Бренд

Meanwell

средно напојување

Едношалтерско решение за ЛЕР видео wallидни контролери и додатоци, од предводена видео процесор ,картички на испраќачот, примање картички за напојување и LED модули.

Претплатете се

Претплатете се на нашиот најнов билтен за технолошки екран со дисплеј и добијте бонуси за следното купување

  Авторски права © 2020 | Сите права се задржани !

  0
   0
   Вашата кошничка
   Вашата количка е празнаВрати се во продавница