0
Претходна
P5 Модул за LED дисплеј со целосна боја во затворен SMD

P5 затворен SMD модул LED дисплеј со целосна боја за ledид предводен за ноќен клуб

$ 21.80
Следно

P4 Модул со LED дисплеј со целосна боја на отворено SMD за рекламирање предводено од надвор

$ 43.50
P4 Модул за LED дисплеј со целосна боја на отворено SMD
P4.81 Модул за LED дисплеј со целосна боја во затворен SMD

P4.81 Модул со LED дисплеј со целосна боја во внатрешност на SMD, HD-видео емисија

$ 32.00

P4.81 Модул со LED дисплеј со целосна боја во внатрешност на SMD, HD-видео емисија

$ 32.00

Со висина на пиксел од 4,81 mm;Најмало растојание на гледање од 4-5 метри;Испорака на слика со висока дефиниција; Прекрасно визуелно искуство;Публиката се чувствува многу пријатно

Побрзај! Флеш-продажбата завршува наскоро!
00
ДЕНОВИ
00
ЧАСА
00
ПОМИНИ
00
SECS
Дисплеј предводен од Хајт

Опис

LED Екранот за концерт P4.81 е произведен според режимот на најнова технологија-динамично скенирање, кој нуди поголема осветленост и висока брзина на освежување.
Video Внатрешниот LED видео Wallид е само многу тенок што го прави ултра лесен и заштедува простор.
Mod Модулот 500х500мм е составен со употреба на четири модули 250х250мм и алуминиум-магнезиумски ормар.
Feature Функцијата за брзо заклучување не бара технички вештини за инсталирање и деинсталирање.
Features Големата осветленост и одличните карактеристики на внатрешниот LED видео Videoид обезбедуваат одлични квалитетни слики – што го прави совршено погодно за сцената, хотел, промоција, станица, стадион и други места.
LED ЛЕР-екранот за концерт P4.81 е познат по својата тивка работа и малата потрошувачка на енергија.
LED Екранот за завеса на сцената е познат по своето работење на тишина и мала потрошувачка на енергија.
Video Внатрешниот LED видео Wallид е многу употреблив на затворени места како трговски центри, фази, ланец продавници, хотели, јавни згради, решетки, ресторани, итн. Неговата тенка големина и ултра лесниот модул го олеснуваат инсталирањето на која било област без да покриваат многу простор.
Quality Квалитетот на сликата останува беспрекорен во сите насоки и на растојание, претставувајќи им на сите гледачи исти исти високо квалитетни излези.

p4.81 дисплеј за изнајмување

Теренот на пикселот: 4.81мм
Пикселна форма: SMD2121
ИЦ: МБИ5124
Густина на решетката / м2: 43264
Модел пиксел(L * H): 52*52
Големина на модулот(ММ): 250*250
Осветленост (ЦД / М2): 1000 ≥
Режим на погон:1/13скенирање
Интерфејс на HUB: HUB75
Метод на скенирање: постојана струја
Струја: 5.5А.

Подобро е да ги купите сите модули одеднаш за еден LED екран, на овој начин, можеме да се осигураме дека сите се од иста група.
За различни групи LED модули има неколку разлики во рангот на RGB, боја, рамка, осветленост итн.
Значи, нашите модули не можат да работат заедно со вашите претходни или подоцнежни модули.
Ви препорачуваме да го купите ЛЕД екранот како најмалата единица за составување. Треба да бидете персонализирани,Ве молиме оставете порака до нашиот продажен персонал за решението за системот за LED дисплеи.

Дополнителни информации

Тежина 0.8 килограм

Осврти

Сè уште нема прегледи.

Биди прв што ќе прегледа „P4.81 Модул со LED дисплеј со целосна боја во внатрешност на SMD, HD-видео емисија”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се обележани *

Бренд

HyteLED

Дисплеј предводен од Хајт www.hyte-led.com е соло сопственик на оваа продавница www://led-control.com, Hyte LED е фабрика за водени екрани, Ако сакате да купите целосни LED дисплеи, те молам посети www.hyte-led.com ; за додатоци, остани во оваа продавница.
Дисплеј предводен од Хајт

Едношалтерско решение за ЛЕР видео wallидни контролери и додатоци, од предводена видео процесор ,картички на испраќачот, примање картички за напојување и LED модули.

Претплатете се

Претплатете се на нашиот најнов билтен за технолошки екран со дисплеј и добијте бонуси за следното купување

  Авторски права © 2020 | Сите права се задржани !

  0
   0
   Вашата кошничка
   Вашата количка е празнаВрати се во продавница