0
Претходна
P4.81 Модул за LED дисплеј со целосна боја во затворен SMD

P4.81 Модул со LED дисплеј со целосна боја во внатрешност на SMD, HD-видео емисија

Оригиналната цена беше: $ 41.00.Тековната цена е: $ 32.00.
Следно

P4 Внатрешен SMD целосен LED LED модул за приказ на сцена за изнајмување на видео wallид

Оригиналната цена беше: $ 25.00.Тековната цена е: $ 18.50.
P4 Модул за LED дисплеј со целосна боја во затворен SMD
P4 Модул за LED дисплеј со целосна боја на отворено SMD

P4 Модул со LED дисплеј со целосна боја на отворено SMD за рекламирање предводено од надвор

Оригиналната цена беше: $ 65.00.Тековната цена е: $ 43.50.

P4 Модул со LED дисплеј со целосна боја на отворено SMD за рекламирање предводено од надвор

Оригиналната цена беше: $ 65.00.Тековната цена е: $ 43.50.

Надворешен P4 модул LED дисплеј е надворешен LED модул со висока густина на екранот , има 62.500 пиксели / квадратни метри. Тој е дизајниран да ги задоволи барањата на надворешниот HD LED знак, специјално за малата големина, но треба да прикажуваат слика или видео со висока резолуција

Побрзај! Флеш-продажбата завршува наскоро!
00
ДЕНОВИ
00
ЧАСА
00
ПОМИНИ
00
SECS
Дисплеј предводен од Хајт

Опис

P4 Outdoor led video wall, Waterproof P4 Outdoor led display screen

 • SMD LED со најдобра униформност во боја и висока осветленост.
 • Висока стапка на освежување и високо сиво одделение со сигурен IC возење.
 • Најдобро напојување на Meanwell PSU на CE, UL е одобрен.
 • Водоотпорен надворешен IP65 LED кабинет може да се прилагоди според потребната големина на LED дисплејот.
 • модул со надворешен предводен дисплеј-rgb-p4-предводен-приказ

Теренот на пикселот: 4мм
Пикселна форма: SMD1921
ИЦ: МБИ5124
Густина на решетката / м2: 62500
Модел пиксел(L * H): 64*32
Големина на модулот(ММ): 256*128
Осветленост (ЦД / М2): 5500
Режим на погон:1/8скенирање
Интерфејс на HUB: HUB75
Метод на скенирање: постојана струја

Подобро е да ги купите сите модули одеднаш за еден LED екран, на овој начин, можеме да се осигураме дека сите се од иста група.
За различни групи LED модули има неколку разлики во рангот на RGB, боја, рамка, осветленост итн.
Значи, нашите модули не можат да работат заедно со вашите претходни или подоцнежни модули.
Ви препорачуваме да го купите ЛЕД екранот како најмалата единица за составување. Треба да бидете персонализирани,Ве молиме оставете порака до нашиот продажен персонал за решението за системот за LED дисплеи.

Дополнителни информации

Тежина 0.6 килограм

Осврти

Сè уште нема прегледи.

Биди прв што ќе прегледа „P4 Модул со LED дисплеј со целосна боја на отворено SMD за рекламирање предводено од надвор”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се обележани *

Бренд

HyteLED

Дисплеј предводен од Хајт www.hyte-led.com е соло сопственик на оваа продавница www://led-control.com, Hyte LED е фабрика за водени екрани, Ако сакате да купите целосни LED дисплеи, те молам посети www.hyte-led.com ; за додатоци, остани во оваа продавница.
Дисплеј предводен од Хајт

Едношалтерско решение за ЛЕР видео wallидни контролери и додатоци, од предводена видео процесор ,картички на испраќачот, примање картички за напојување и LED модули.

Претплатете се

Претплатете се на нашиот најнов билтен за технолошки екран со дисплеј и добијте бонуси за следното купување

  Авторски права © 2020 | Сите права се задржани !

  0
   0
   Вашата кошничка
   Вашата количка е празнаВрати се во продавница