0
Претходна
P3 внатрешен мек флексибилен LED модул за приказ

P3 внатрешен мек флексибилен LED модул за приказ за видео wallид со посебен облик

$ 29.80
Следно

P4.81 Модул за LED дисплеј со целосна боја на отворено SMD за .ид предводена од сцена

$ 59.80
Теренот на пикселот: 4.81мм Пикселна форма: SMD2727 IC: MBI5124 Густина на решетка/м2: 43264 Модел пиксел(L * H): 52*52 Големина на модулот(ММ): 250*250 Осветленост (ЦД / М2): ≥ 5500 режим на возење:1/13скенирање HUB интерфејс: HUB75 Метод на скенирање: constant current You'd better buy all modules at a time for one LED Screen, на овој начин, можеме да се осигураме дека сите се од иста група. За различни групи LED модули има неколку разлики во рангот на RGB, боја, рамка, осветленост итн. So our modules can't work together with your previous or later modules. Ви препорачуваме да го купите ЛЕД екранот како најмалата единица за составување. Треба да бидете персонализирани,Ве молиме оставете порака до нашиот продажен персонал за решението за системот за LED дисплеи.
P4 Внатрешен мек флексибилен LED модул за приказ

P4 внатрешен мек флексибилен LED модул за дисплеј за креативен LED екран

$ 24.80

P4 внатрешен мек флексибилен LED модул за дисплеј за креативен LED екран

$ 24.80

Затворен мек флексибилен LED модул за прикажување е дизајниран за креативни апликации за LED екран. Тој е многу флексибилен и може да одговара на која било закривена површина со магнетика од задната страна на модулот.

Побрзај! Флеш-продажбата завршува наскоро!
00
ДЕНОВИ
00
ЧАСА
00
ПОМИНИ
00
SECS
Дисплеј предводен од Хајт

Опис

P3 Мек флексибилен LED модул за внатрешно прикажување
Затворен мек флексибилен LED модул за прикажување е дизајниран за креативни апликации за LED екран. Тој е многу флексибилен и може да одговара на која било закривена површина со магнетика од задната страна на модулот.
Апликација:Погоден за неправилна конструкција, како што е клубот, сцена, студио, супер пазар, трговски центар,стадион, концерт, забавен парк, област за гледање на видот, недвижен имот, аеродром итн.

 • Меки& Флексибилен: Се користеше силиконска обвивка со мека ПХБ.
 • Сигурен: користеше специјална SMT технологија за да бидете сигурни дека нема LED диоди.
 • ИЦ за високо освежување: MBI5124 IC возење.

Ултра-флексибилен
Достапно е за прилагоден дизајн, како што се тркалање, виткање и замавнување. врз основа на барањата на клиентот.

Ултра-тенок
Усвојување на специјален материјал и напредна технологија, супер тенок и лесен, тежината на секој модул е ​​само 0,3Kg.

Лесно склопување
Лесна инсталација, силен магнет, достапен за предна услуга.

Спецификација

Теренот на пикселот (мм) П1.5625 П1.875 П2 П2.5 P3 P4 П5 П6 П8
Конфигурација на ЛЕР SMD 1010 SMD 1515 SMD 1010 SMD 1010 SMD 1515 SMD 2121 SMD 2121 SMD 3528 SMD 3528
Густина на пиксели ( пиксел / м2) 409600 284444 250000 160000 111111 62500 40000 27777 15625
Големина на модулот (мм) 200*150 240*120 256*128 240*120 240*120 256*128 320*160 192*192 256*128
Резолуција на модулот (точка) 128*96 128*64 128*64 96*48 80X40 64*32 64*32 32*32 32*16
Модел за скенирање 32С. 32С. 32С. 24С. 20С. 16С. 16С. 8С. 4С.
Осветленост (цд / м2) 700 ≥ 700 ≥ 700 ≥ 1000 ≥ 800 ≥ 1200 ≥ 1100 1100 1100
Агол на гледање 120° 120° 120° 120° 120° 120° 120° 120° 120°
Environmnet Затворен Затворен Затворен Затворен Затворен Затворен Затворен Затворен Затворен
Прилагодување на осветленоста 0-255 ниво
Работен напон AC100 / 240V 50 / 60HZ
Работна температура -20℃ ~ + 60
Животниот век 100,000 часови

Подобро е да ги купите сите модули одеднаш за еден LED екран, на овој начин, можеме да се осигураме дека сите се од иста група.
За различни групи LED модули има неколку разлики во рангот на RGB, боја, рамка, осветленост итн.
Значи, нашите модули не можат да работат заедно со вашите претходни или подоцнежни модули.
Ви препорачуваме да го купите ЛЕД екранот како најмалата единица за составување. Треба да бидете персонализирани,Ве молиме оставете порака до нашиот продажен персонал за решението за системот за LED дисплеи.

Дополнителни информации

Тежина 0.3 килограм

Осврти

Сè уште нема прегледи.

Биди прв што ќе прегледа „P4 внатрешен мек флексибилен LED модул за дисплеј за креативен LED екран”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се обележани *

Бренд

HyteLED

Дисплеј предводен од Хајт www.hyte-led.com е соло сопственик на оваа продавница www://led-control.com, Hyte LED е фабрика за водени екрани, Ако сакате да купите целосни LED дисплеи, те молам посети www.hyte-led.com ; за додатоци, остани во оваа продавница.
Дисплеј предводен од Хајт

Едношалтерско решение за ЛЕР видео wallидни контролери и додатоци, од предводена видео процесор ,картички на испраќачот, примање картички за напојување и LED модули.

Претплатете се

Претплатете се на нашиот најнов билтен за технолошки екран со дисплеј и добијте бонуси за следното купување

  Авторски права © 2020 | Сите права се задржани !

  0
   0
   Вашата кошничка
   Вашата количка е празнаВрати се во продавница