0
Претходна
P4 Внатрешен мек флексибилен LED модул за приказ

P4 внатрешен мек флексибилен LED модул за дисплеј за креативен LED екран

Оригиналната цена беше: $ 55.00.Тековната цена е: $ 24.80.
Следно

P3.91 Модул за LED дисплеј со целосна боја на отворено SMD за рекламирање надвор

Оригиналната цена беше: $ 89.00.Тековната цена е: $ 75.00.
p391-предводена-модул-2_c5851376-8318-4a89-a604-ef263cf3f552_720x
Теренот на пикселот: 4.81мм Пикселна форма: SMD2727 IC: MBI5124 Густина на решетка/м2: 43264 Модел пиксел(L * H): 52*52 Големина на модулот(ММ): 250*250 Осветленост (ЦД / М2): ≥ 5500 режим на возење:1/13скенирање HUB интерфејс: HUB75 Метод на скенирање: constant current You'd better buy all modules at a time for one LED Screen, на овој начин, можеме да се осигураме дека сите се од иста група. За различни групи LED модули има неколку разлики во рангот на RGB, боја, рамка, осветленост итн. So our modules can't work together with your previous or later modules. Ви препорачуваме да го купите ЛЕД екранот како најмалата единица за составување. Треба да бидете персонализирани,Ве молиме оставете порака до нашиот продажен персонал за решението за системот за LED дисплеи.

P4.81 Модул за LED дисплеј со целосна боја на отворено SMD за .ид предводена од сцена

Оригиналната цена беше: $ 77.00.Тековната цена е: $ 59.80.

P4.81 Модул за LED дисплеј со целосна боја на отворено SMD за .ид предводена од сцена

Оригиналната цена беше: $ 77.00.Тековната цена е: $ 59.80.

Nationstar SMD1921 бакарна златна жица ЛЕД SMD1921 P4.81 отворено предводено … и пред сервис одржување P2.4mm изнајмување лед дисплеј со 192*192мм модул.

Побрзај! Флеш-продажбата завршува наскоро!
00
ДЕНОВИ
00
ЧАСА
00
ПОМИНИ
00
SECS
Дисплеј предводен од Хајт

Опис

LED табла на отворено P4.81 HD апликации

1, Екран со LED дисплеј за сцена
Екраните за изнајмување на ЛЕР можат лесно да се инсталираат и отстранат, исто така лесен за транспорт. Екраните за изнајмување на ЛЕР сега се широко користени во сценското шоу, концерт,театар, Забава,и друг забавен настан како позадина, може да биде шоу во живо и реприза,и е толку голема што публиката далеку од сцената може јасно да го види настапот на сцената, создавајќи прекрасен , високо заразна атмосфера, комбиниран со звук со висок квалитет, давање совршен визуелен празник.

2, Рекламен екран со LED дисплеј
Лед екран,со своите уникатни предности, постепено ги замени традиционалните билборди, светлосни кутии,итн. Рекламирањето со ЛЕР дисплеј стана нова сила во медиумската индустрија. Традиционалното рекламирање може да прикажува само слики, Но, LED дисплејот може совршено да комбинира текст, слики, Видео, и звук со висока резолуција, висока осветленост и целосна боја! LED дисплеј Рекламирањето лесно може да го привлече вниманието на пешаците, а исто така се лесни за паметење,што може да генерира поголема ефективност во рекламирањето. Рекламирањето со LED дисплеј сега се применува на главната улица, трговски центар, Парк Плаза, извонредни згради, обележја, аеродроми, станици и така натаму.

Теренот на пикселот: 4.81мм
Пикселна форма: SMD2727
ИЦ: МБИ5124
Густина на решетката / м2: 43264
Модел пиксел(L * H): 52*52
Големина на модулот(ММ): 250*250
Осветленост (ЦД / М2): 5500
Режим на погон:1/13скенирање
Интерфејс на HUB: HUB75
Метод на скенирање: постојана струја

Дополнителни информации

Тежина 0.8 килограм

Осврти

Сè уште нема прегледи.

Биди прв што ќе прегледа „P4.81 Модул за LED дисплеј со целосна боја на отворено SMD за .ид предводена од сцена”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се обележани *

Бренд

HyteLED

Дисплеј предводен од Хајт www.hyte-led.com е соло сопственик на оваа продавница www://led-control.com, Hyte LED е фабрика за водени екрани, Ако сакате да купите целосни LED дисплеи, те молам посети www.hyte-led.com ; за додатоци, остани во оваа продавница.
Дисплеј предводен од Хајт

Едношалтерско решение за ЛЕР видео wallидни контролери и додатоци, од предводена видео процесор ,картички на испраќачот, примање картички за напојување и LED модули.

Претплатете се

Претплатете се на нашиот најнов билтен за технолошки екран со дисплеј и добијте бонуси за следното купување

  Авторски права © 2020 | Сите права се задржани !

  0
   0
   Вашата кошничка
   Вашата количка е празнаВрати се во продавница