0
Претходна
P2.5 Модул за LED екран во целосна боја SMD во затворен простор

P2.5 Внатрешен SMD модул со целосна боја LED дисплеј предводен Wallид со висока резолуција

Оригиналната цена беше: $ 56.00.Тековната цена е: $ 32.00.
Следно

P5 Надворешен SMD модул LED дисплеј со целосна боја за надворешен LED Wallид

Оригиналната цена беше: $ 58.00.Тековната цена е: $ 46.50.
P5 Модул за LED дисплеј со целосна боја на отворено SMD
P8 Модул за LED дисплеј со целосна боја на отворено SMD

P8 Модул за LED дисплеј со целосна боја на отворено SMD

Оригиналната цена беше: $ 31.00.Тековната цена е: $ 14.80.

P8 Модул за LED дисплеј со целосна боја на отворено SMD

Оригиналната цена беше: $ 31.00.Тековната цена е: $ 14.80.

PH 8mm Outdoor SMD LED модул е ​​за рекламирање на отворено.со висока дефиниција и висока осветленост и долго растојание на гледање.

Побрзај! Флеш-продажбата завршува наскоро!
00
ДЕНОВИ
00
ЧАСА
00
ПОМИНИ
00
SECS
Дисплеј предводен од Хајт

Опис

Предности на нашите P8 отворени SMD3535 предводни модули:

1.Висока осветленост: Ние сме професионална фабрика која е специјализирана за производство на целосен LED дисплеј и предводен модул, Осветленоста е најмалку 7000cd.

2.Водоотпорен: Стандардот на ЛЕД-кабинетот е IP65, што може да ги заштити дождот и прашината во екранот. Може да го поправите екранот во дождливиот ден.

3.Широк Се користи на отворено: Широко се користи во јавноста, улично рекламирање, трговски центар. станица на плажа, Градење билборд, експресен начин,и др.

4.Заштеда на енергија и про-животна средина: Како што е P8 отворен целосен екран во боја, ако се троши 14 часа / ден, вкупно 365 денови / година. Екранот за заштеда на енергија ќе заштеди многу трошоци за електрична енергија од традиционалниот екран секоја година.

p8 видео модул на отворено

Теренот на пикселот: 8мм
Пикселна форма: SMD3535
ИЦ: МБИ5124
Густина на решетката / м2: 15625
Модел пиксел(L * H): 32*16
Големина на модулот(ММ): 256*128
Осветленост (ЦД / М2): 5500
Режим на погон:1/4скенирање
Интерфејс на HUB: HUB75
Метод на скенирање: постојана струја

 

Дополнителни информации

Тежина 0.5 килограм

Осврти

Сè уште нема прегледи.

Биди прв што ќе прегледа „P8 Модул за LED дисплеј со целосна боја на отворено SMD”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се обележани *

Бренд

HyteLED

Дисплеј предводен од Хајт www.hyte-led.com е соло сопственик на оваа продавница www://led-control.com, Hyte LED е фабрика за водени екрани, Ако сакате да купите целосни LED дисплеи, те молам посети www.hyte-led.com ; за додатоци, остани во оваа продавница.
Дисплеј предводен од Хајт

Едношалтерско решение за ЛЕР видео wallидни контролери и додатоци, од предводена видео процесор ,картички на испраќачот, примање картички за напојување и LED модули.

Претплатете се

Претплатете се на нашиот најнов билтен за технолошки екран со дисплеј и добијте бонуси за следното купување

  Авторски права © 2020 | Сите права се задржани !

  0
   0
   Вашата кошничка
   Вашата количка е празнаВрати се во продавница