0
Претходна
P2 Модул за LED дисплеј со целосна боја во затворен SMD

P2 Модул за внатрешно прикажување на SMD во целосна боја за екран со висока резолуција

$ 69.80
Следно

P8 Модул за LED дисплеј со целосна боја на отворено SMD

$ 14.80
P8 Модул за LED дисплеј со целосна боја на отворено SMD
P2.5 Модул за LED екран во целосна боја SMD во затворен простор

P2.5 Внатрешен SMD модул со целосна боја LED дисплеј предводен Wallид со висока резолуција

$ 32.00

P2.5 Внатрешен SMD модул со целосна боја LED дисплеј предводен Wallид со висока резолуција

$ 32.00

Ph2.5mm LED Модул во затворен простор е LED-модул со висока резолуција за внатрешен LED дисплеј. LED диодите имаат LED епистар,Силан ЛЕР,LED диода,LED диоди на Нихија

Побрзај! Флеш-продажбата завршува наскоро!
00
ДЕНОВИ
00
ЧАСА
00
ПОМИНИ
00
SECS
Категорија: Ознака:
Дисплеј предводен од Хајт

Опис

Ph2.5mm LED Модул во затворен простор е LED-модул со висока резолуција за внатрешен LED дисплеј. LED диодите имаат LED епистар,Силан ЛЕР,LED диода,Nichia LED диоди за вашите опции. IC-то за возење го користи MBI5024 ИЛИ MBI5042. со фреквенција на освежување и висок контраст.

Теренот на пикселот: 2.5мм
Пикселна форма: SMD2121
ИЦ: МБИ5124
Густина на решетката / м2: 160000
Модел пиксел(L * H): 64*64
Големина на модулот(ММ): 160*160
Осветленост (ЦД / М2): 1000 ≥
Режим на погон:1/32скенирање
Интерфејс на HUB: HUB75
Метод на скенирање: постојана струја
Струја: 2.5А.

.

Карактеристики:
Резолуција 64(Х.)32 фунти(В.)
Висина 2.5мм
Густина 160000 пиксели /
LED Arrangement SMD 3IN1
Driver Mode Динамичен 1/16 Дежурна постојана струја
Големина 160 mm×80 mm
Маска Pure Black mask-high contrast screen
Гаранција 2 Година гаранција
Параметар на електрична енергија :
Оптички рејтинзи
Осветленост ≥1500cd /
View Angle 140 degree ( horizontal) 140degree(вертикално)
View Distance 0.5м-25м
Сива скала 8bits input, correction with 14bits
Боја на екранот 16.7М.
Прилагодување на осветленоста 100 нивоа
Контролен систем:
Поддршка Систем за контрола на LED-асинх или синхронизација
Support Input Композитно видео, С-видео, ДВИ, HDMI., СДИ, HD_SDI
Контролна далечина Ethernet cable 100m, optical fiber 5km
Поддржете го режимот VGA 800600,1024 × 768,1280 × 1024,1600 × 1200
Operating Life 100,000 часови
Protection Level IP54
Сертификати ОВА,RoHs

Дополнителни информации

Тежина 0.5 килограм

Осврти

Сè уште нема прегледи.

Биди прв што ќе прегледа „P2.5 Внатрешен SMD модул со целосна боја LED дисплеј предводен Wallид со висока резолуција”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се обележани *

Бренд

HyteLED

Дисплеј предводен од Хајт www.hyte-led.com е соло сопственик на оваа продавница www://led-control.com, Hyte LED е фабрика за водени екрани, Ако сакате да купите целосни LED дисплеи, те молам посети www.hyte-led.com ; за додатоци, остани во оваа продавница.
Дисплеј предводен од Хајт

Едношалтерско решение за ЛЕР видео wallидни контролери и додатоци, од предводена видео процесор ,картички на испраќачот, примање картички за напојување и LED модули.

Претплатете се

Претплатете се на нашиот најнов билтен за технолошки екран со дисплеј и добијте бонуси за следното купување

  Авторски права © 2020 | Сите права се задржани !

  0
   0
   Вашата кошничка
   Вашата количка е празнаВрати се во продавница